Parížska krása

Parížska krása Vám ponúka darčekové poukážky vo výške vlastného výberu. Príďte ich objaviť do kozmetického salóna.


Depilácia

Depilácie tváre či tela sú vo Francúzsku najviac zákazníčkami pýtanou službou počas celého roka.Preto by som Vám o nej chcela poskytnúť zo pár informácií.

Depilačný vosk

Je to živica, ktorá uväzní chĺpky či už sú dlhé, jemné i hrubé a umožní ich odstránenie aj s korienkom. Depilačný vosk môžeme nájsť v dvoch rozdielnych textúrach.

Prvý depilačný vosk u nás najčastejšie používaný spočíva v nahriatí depilačného vosku v depilačnom prístroji, ktorý sa po ohriatí aplikuje na pokožku a následne sa strhne s papierikom proti smeru rastu chĺpkov. Tento vosk sa väčšinou používa na väčšie partie tela ako sú nohy, ruky, chrbát a hruď.

Druhý spôsob depilácie je s voskom, ktorý sa zohrieva v plechovke. Vosk sa nanesie s jednorázovou drevennou špachtličkou na pokožku, chvilku počkáme kým trochu zaschne a strhneme proti smeru rastu chĺpkov. Tento vosk sa využíva na citlivé partie tela, ako sú bikiny, podpazušie, tvár. Tento vosk je menej lepkavý a preto je pokožka menej podráždená.

Pri pravidelnej depilácií zbadáte, že Vaše chĺpky sú jemnejšie a menej hustejšie. Depilácia sa opakuje podľa potreby každé 3-4 týždne. Deň pred depiláciou sa doporučuje urobiť peeling tela, alebo časť tela, ktorá bude depilovaná. Predídete tak nepríjemnému zarastaniu chĺpkov do kože a výsledok bude o to lepší.

Výhody depilácie

Depilácia prináša tieto výhody:

  • Po depilácií chĺpky 4 až 5 týždňov nerastú
  • Pravidelnou depiláciou sa chĺpok stáva mäkším a menej viditeľnejším na rozdiel od bežného holenia žiletkou
  • Pri depilácií zbavujete svoju pokožku aj odumretej kože – vaša pokožka je saténová a hladšia na dotyk
  • Nezanedbateľnou výhodou depilácie voskom je aj jej ekonomické hľadisko. Zabudnite na vysoké sumy v kozmetických salónoch, nehovoriac o ušetrenom čase